wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

wczasy w górach

wczasy w górach
Domki nad morzem

domki nad morzem
Domki nad morzemmielno
Mielno noclegi 

dolnośląskie/Zieleniec

Ośrodek Turystyczno-Sportowy "Wierch"

ośrodek wypoczynkowy | pensjonat

Adres

Właściciel:
Ośrodek Kultury Sportu Rekreacji i Turystyki
57-340 Duszniki Zdrój

Ośrodek "Wierch"
Zieleniec

tel. (074)8660-726
tel. 0607-795-235
tel/fax (074)8669-708

Informacje podstawowe

 1. ico_anekskuchennyAneks kuchenny
 2. ico_drinkbarDrink-Bar
 3. ico_jadalniaJadalnia
 4. ico_parkingParking
 5. ico_radioRadio
 6. ico_tvRTV
 7. ico_swietlicaŚwietlica
 8. ico_wcWC w pokoju
 9. ico_wyzywienieWyżywienie

Opis

Ośrodek Kultury, Sportu, Rekreacji i Turystyki w Dusznikach Zdroju pragnie przedstawić Państwu ofertę dotyczącą organizacji koloni letnich, "zielonych szkół" oraz obozów sportowych w swoim Ośrodku "Wierch", położonym w Zieleńcu -koło Dusznik Zdroju.

KOLONIE LETNIE, ZIELONE SZKOŁY
OBOZY TYLKO 38,00 ZŁ OSOBODZIEŃ

ZIELENIEC jest jednym z najpopularniejszych w Sudetach ośrodków sportów zimowych. Przyciąga nie tylko profesjonalnych narciarzy, ale również początkujących, dla których działają szkoły i serwisy narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu zimowego.

Latem natomiast ZIELENIEC stanowi wspaniała bazę wypadową w góry, poza tym posiada doskonałe trasy rowerowe oraz piesze.

DUSZNIKI ZDRÓJ słyną również z narciarstwa biegowego głównie JAMROZOWA POLANA - CENTRUM POLSKIEGO BIATHLONU, gdzie znajdują się profesjonalnie przygotowane trasy biegowe oraz wielostanowiskowa strzelnica spełniająca wymiary międzynarodowe. Od wielu już lat na Jamrozowej Polanie odbywa się wiele imprez sportowych związanych z biathlonem letnim i zimowym w tym Puchar Świata, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski w których uczestniczą znani sportowcy z kraju i za granicy . Amatorzy biegów narciarskich z pewnością będą usatysfakcjonowani terenami położonymi wokół JAMROZOWEJ POLANY.

Szczególnym zabytkiem w Dusznikach Zdroju jest MŁYN PAPIERNICZY z 1605r. Tutaj także corocznie w Dworku Chopina odbywają się Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie.

REGION ZIEMI KŁODZKIEJ jest bardzo ciekawy pod względem turystycznym. To właśnie tutaj są niezwykłe obiekty przyrody oraz dzieła rąk ludzkich. Koniecznie trzeba wybrać się w GÓRY STOŁOWE, zobaczyć skalne rezerwaty STRZELIŃCA WIELKIEGO i BŁĘDNYCH SKAŁ - to jedyne w swoim rodzaju formacje piaskowcowe w Polsce. Swoim pięknem również urzeka JASKINIA NIEDŹWIEDZIA w Kletnie. W malowniczo położonym MIĘDZYGÓRZU proponujemy zobaczenie wodospadu Wilczki. Bardzo ciekawe jest tysiącletnie KŁODZKO z wieloma wysokiej klasy zabytkami. Godna zwiedzenia jest również TWIERDZA W KŁODZKU - podziemne przejścia.
Szczególnym zabytkiem jest MŁYN PAPIERNICZY z 1605r. w DUSZNIKACH ZDROJU. Tutaj także corocznie w Dworku Chopina odbywają się Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie.
Bardzo znaną miejscowością pielgrzymkową są WAMBIERZYCE z przepiękną BAZYLIKĄ.

Poprzez nieodległe przejścia graniczne np. Kudowa -Słone można zwiedzić stolicę AUSTRII- WIEDEŃ /370 KM/ lub stolicę CZECH - PRAGĘ /170 KM/.

Niezapomnianych wrażeń dostarczą turyście wyprawy do jaskiń MORAWSKIEGO KRASU i "SKALNYCH MIAST" w Republice Czeskiej.
Tak więc DUSZNIKI ZDRÓJ - jako uzdrowisko są doskonałym miejscem do wypoczynku oraz szczególnie wartym polecenia nie tylko dla kuracjuszy i turystów, ale również dla fanatyków wszelkiego rodzaju sportów zimowych jak i letnich.

Pokoje
 • 1 osobowe
 • 2 osobowe
 • 3 osobowe
 • 4 osobowe
 • 5 osobowe
 • 6 osobowe
 • 7 osobowe
 • 8 osobowe
 • Apartamenty