wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

wczasy w górach

wczasy w górach
mielno
Mielno noclegiDomki nad morzem

domki nad morzem
Domki nad morzem 

pomorskie/Wieżyca

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej "NEPTUN"

apartament | ośrodek leczniczy | ośrodek wczasowy | ośrodek wypoczynkowy | sanatorium

Adres

Rehabilitacja Wieżyca Sp. zo. o.
ul.Wieżyca 29
83-315 Szymbark

Rejestracja skierowań : 586846908
www.rehabilitacjawiezyca.pl
rejestracja@rehabilitacjawiezyca.pl

Informacje podstawowe

 1. ico_jadalniaJadalnia
 2. ico_kawiarniaKawiarnia
 3. ico_lodowkaLodówka
 4. ico_lekarzopieka medyczna
 5. ico_tvRTV
 6. ico_telTelefon
 7. ico_niepelnosprawniUłatwienia dla niepełnosprawnych
 8. ico_wcWC w pokoju

Opis

Oddział rehabilitacji kardiologicznej w Wieżycy dysponujący 56 łóżkami położony jest w centrum Pojezierza Kaszubskiego na zboczu wzniesienia Wieżyca. W odległości ok. 250 m rozciąga się jezioro Ostrzyckie wchodzące w skład największego kompleksu jezior Pojezierza Kaszubskiego.

BAZA HOTELOWA I REKREACYJNA
Pokoje jedno i dwu osobowe o wysokim standardzie hotelowym wyposażone w sprzęt RTV, telefon, lodówkę ,pełen węzeł sanitarny. Ze względu na wysoce czuły system przeciwpożarowy zamontowany w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów , na całym terenie oddziału obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Oddział posiada własne ujęcie głębinowej wody oligoceńskiej. Na terenie dostępny parking dozorowany.
Baza hotelowa składa się z :24 pokoi 2 osobowych, 3 apartamentów, 3 pokoi 1 osobowych. Dostępne :winda i podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz jadalnia i sala klubowa w budynku oddziału. Własna kuchnia serwuje trzy posiłki dziennie. Śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego. Możliwość indywidualizacji diety po konsultacji z lekarzem i dietetykiem.

REKREACJA
Solarium na miejscu. W odległości 350 m znajduje się przystań, strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. W okresie zimowym specyficzny mikroklimat Wieżycy związany z pobliskim wzniesieniem i gęstymi lasami pozwala na uprawianie tu narciarstwa zjazdowego dzięki trzem wyciągom orczykowym działającym na zboczu wzniesienia. Dolna stacja najbliższego wyciągu znajduje się w odległości 20m od budynku oddziału rehabilitacyjnego. W odległości 200 m stadnina koni. Możliwość wypożyczenia rowerów górskich na miejscu i organizacji imprez plenerowych.

REHABILITACJA
Oddział zapewnia bazę diagnostyczną umożliwiającą rozpoznawanie ewentualnych powikłań i nadzorowanie przebiegu rehabilitacji . Oddział dysponuje dwustanowiskowym zestawem do wykonywania prób wysiłkowych, holterem ekg i ciśnieniowym, echokardiografem, pracownią psychologiczną i gabinetem zabiegowym. Celem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom zainstalowano radiowy system przyzywowy umożliwiający lokalizację wzywającego pomocy pacjenta na terenie oddziału. Pełne wyposażenie dwustanowiskowej sali intensywnego nadzoru umożliwia skuteczne niesienie pomocy w przypadku powikłań w trakcie rehabilitacji. W oddziale opiekę nad pacjentami sprawuję specjaliści kardiologii i rehabilitacji przy współpracy licznego personelu pielęgniarskiego, psychologa i dietetyka. Szczegóły programów rehabilitacyjnych znajdują się na naszej stronie internetowej.

 

Zapraszamy przez okres całego roku !!!

Atrakcje

 1. ico_grzybygrzybobranie
 2. ico_imprezyplenerimprezy plenerowe
 3. ico_kapieliskokąpielisko
 4. ico_koniekonie
 5. ico_halasala gimnastyczna
 6. ico_silowniasiłownia
 7. ico_solariumsolarium
 8. ico_sprzetsportsprzęt sportowy
 9. ico_rybywędkowanie
 10. ico_wyciagwyciąg narciarski