wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

wczasy w górach

wczasy w górach
Domki nad morzem

domki nad morzem
Domki nad morzemmielno
Mielno noclegi 

dolnośląskie/Międzygórze

Dom Wypoczynkowy "GIGANT 1882"

dom wczasowy

Adres

"GIGANT 1882"
Dom Wypoczynkowy
Ul. Sanatoryjna 5
57 - 514 Międzygórze
Tel/fax (074) 8 135 178
e - mail: gigant@ta.pl
WWW:www.gigant.ta.pl

Informacje podstawowe

  1. ico_faxFax
  2. ico_jadalniaJadalnia
  3. ico_kawiarniaKawiarnia
  4. ico_swietlicaŚwietlica
  5. ico_wyzywienieWyżywienie

Opis

D.W. "GIGANT 1882" położony jest w centrum Międzygórza, w terenie otoczonym lasami i malowniczymi strumykami. Miejscowość otoczona rezerwatem kraajobrazowym z licznymi szlakami turystycznymi i ścieżkami krajobrazowymi.


MIĘDZYGÓRZE - Górska stacja klimatyczna usytuowana u stóp Śnieżnika w dolinie potoku Wilczki i Bogoryi, jedna z największych atrakcji Ziemi Kłodzkiej. Na jej terenie znajdują się liczne ciekawostki i miejsca przyrody, które warto odwiedzić. Jest to m. in. "Ogród bajek", Wodospad Wilczki, utworzony na terenie Krajobrazowego Rezerwatu Przyrody, sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górze Igliczna, unikatowa zabudowa pensjonatowa z XIX wieku.


W Międzygórzu jest gdzie pójść na wycieczkę w góry czy też pojeździć na górskim rowerze. Wiele szlaków turystycznych wyprowadza okoliczne wzniesienia, w tym na najwyższy w regionie Śnieżnik (1425 m n.p.m.) - cel licznych wycieczek. Zimą narciarzy cieszą świetne warunki śniegowe i przygotowane trasy. Tu właśnie odbywa się Narciarski Bieg Międzygórski na 20 km i zawody w slalomie specjalnym o Puchar Śnieżnika.